Špatný den obrany v Ústí nad Labem

Na půdě ústecké Slunety se basketbalistům BK REDSTONE Olomoucko nedařilo. Hanáci prohráli 89:109, když za soupeřem zaostávali především v obraně. První utkání za ně odehrál po příchodu z Jindřichova Hradce Marek Welsch a také Lewis Lee, který je v týmu na měsíční zkoušce.

Hosté měli na začátku zápasu velké problémy v obraně. Především se nestačili vracet na vlastní polovinu po nepřesných střelách a inkasovali snadné koše. Především z tohoto důvodu prohrávali v 7. minutě dvouciferným rozdílem 10:20, a přestože v první čtvrtině nasbírali hned osm útočných doskoků, prohrávali na jejím konci 21:29.

Ve 12. minutě Olomoucko snížilo na 26:29 a zdálo se, že může skóre obrátit. Mohlo se to podařit, kdyby se střelci BK REDSTONE netrápili při střelbě z dálky. Prvních devět trojkových pokusů v utkání skončilo maximálně na obroučce, uspěl až Motten v 19. minutě, kdy korigoval na 35:47. Poločas nakonec hosté prohráli o třináct bodů – 39:52.

Po návratu z kabiny se střelci Olomoucka zlepšili, během prvních pěti minut proměnili tři trojky a snížili na 50:60. Vyrovnanou partii hráli také v následujících minutách, hráči Ústí nad Labem ale na jejich body dokázali pokaždé odpovědět a dvouciferný náskok (76:64) před začátkem poslední čtvrtiny udrželi.

O zbytek naděje na zvrat střetnutí přišel tým BK REDSTONE v rozmezí 31. a 35. minuty. Sluneta po třech trojkách v řadě navýšila svůj náskok na 93:73, tři a půl minuty před koncem pokořila hranici stovky a uštědřila hostům sedmou porážku v sezoně.

Zpět na aktuality
20. 11. 2022