BK REDSTONE složil Opavu a má první výhru

Na první vítězství v sezoně překvapivě, ale zaslouženě, dosáhli basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko v utkání 8. kola Kooperativa NBL proti Opavě. Úřadující vicemistr sice během střetnutí několikrát získal až osmibodový náskok, v koncovce ovšem neodolal výborně hranícím Hanákům, kteří vyhráli 92:84 a končili duel při jásotu diváků.

Po úvodním rozskoku se chvíli zdálo, že Opava přijela pro vítězství, už v 5. minutě šli ale domácí po koši Feštra do vedení 7:6 a od té doby hráli během první čtvrtiny naprosto vyrovnanou partii. Většinou byli dokonce ve vedení, což platilo ještě v 9. minutě při stavu 17:14. Koncovku desetiminutovky ale ovládli Slezané a sérií sedmi bodů v řadě otočili na 21:17 ve svůj prospěch.

Hned z prvního útoku druhé čtvrtiny proměnil Jurečka otevřenou trojku a BK Redstone rázem ztrácel sedm bodů (17:24). Díky zlepšené obraně se pak domácí začali dotahovat a v 16. minutě Feštr vyrovnával na 26:26. Olomoucko se drželo do stavu 30:31, pak sice prohrávalo o šest bodů, ale dokázalo se znovu vrátit zpět a dotáhlo poločas k nerozhodnému výsledku 42:42.

Opava se od začátku třetí čtvrtiny snažila o zrychlení hry a chvílemi opravdu dostávala domácí sestavu do problémů. Olomoucko přesto dokázalo ve 28. minutě držet nerozhodné skóre 57:57, až pak se dopustilo několika chyb a Slezané získali drobný náskok. Deset minut před koncem přesto nebylo za stavu 58:62 o vítězi rozhodnuto.

Po necelé minutě závěrečné čtvrtiny se Opava odpoutala na rozdíl osmi bodů, o chvíli později však Heinzl snížil na 63:67 a vrátil domácí do zápasu. Hanáci i v menší rotaci ještě více přitlačili a byli odměněni. Ve 38. minutě po trojce Motena dokonce vedli 81:77 a od té chvíle soupeře do vedení nepustili. Pohlídali si koncovku a mohli si poprvé vychutnat radost z ligové výhry.

 

Petr Czudek – BK Opava:

V prvním poločase nás trápil útočný doskok soupeře, v tom druhém jsme se dokázali ve třetí čtvrtině trošku odpoutat, ale pak zahrál výborně Feštr a oba Američani. Trefovali těžké střely. My jsme se to snažili urvat, byly tam chvíle, kdy to chtěl každý spasit sám. Byly tam některé zbytečné chyby, třeba technická Radka Farského.  Nejsme zatím takový tým, abychom podobné zápasy zvládali.

 

Radovan Kouřil – BK Opava:

Těžce se to hodnotí, protože jsme přijeli s jasným cílem. Od začátku jsme ale hořeli na doskoku. Třikrát jsme se odpoutali, nestačilo to. Na konci Olomoucko trefilo několik  hodně těžkých střel a ty rozhodly.

 

Tihomir Bujan – BK REDSTONE Olomoucko:

Byl to hodně těžký zápas. Nebyli jsme kompletní, o to bylo vše šložitější. U týmu jsem několik dní, bylo těžké za takovou chvilku něco změnit. Ale chtěli jsme hrát s energií od začátku do konce. V obraně hrál jeden za druhého, přesně tak jsem si to představovat. Bojovnost nás opravdu zdobila, tak chceme pokračovat.

 

Lukáš Feštr – BK REDSTONE Olomoucko:

Byly tam úseky, kdy to bylo horší, ale celkově to bylo z naší strany dobré především v obraně. Je to dobrý vklad do dalších zápasů, přestože v útoku se ještě potřebujeme zlepšit. Ukázali jsme si, že i s takovým soupeřem můžeme hrát, když budeme hrát týmově. Ani za nepříznivého stavu jsme se nesložili, konec už byl v euforii. Každý cítil, že jsme nahoře.

Zpět na aktuality
06. 11. 2022