Energie týmu nechybí, těší nového kouče BK REDSTONE

Ani se po stěhování ze Slovenska nestačila vybalit a zamířil do Čajkarény na trénink basketbalistů Olomoucka, které převzal po šesti ligových porážkách v řadě. Trenér Tihomir Bujan předčasně ukončil smlouvu ve slovenské Handlové a pokusí se zvednout poslední tým Kooperativa NBL. „Vydal jsem se za novou výzvou,“ prohlásil chorvatský kouč.

Bylo těžké prakticky během několika hodin ukončit angažmá v Handlové?

Nebylo to jednoduché, protože v Handlové byli maximálně korektní lidé. Měli jsme sice nějaké problémy v týmu, ale v klubu byli všichni super. Díky tomu jsem stál před těžkým rozhodnutím. Ovšem jednání s Olomouckem bylo rovněž korektní, klub o mě měl zájem, což bylo důležité. Na obou stranách se situaci podařilo rychle vyřešit a pak už nic nestálo v cestě k nové výzvě.

 

Máte za sebou první tréninky. Co vám ukázaly?

Momentálně nám chybí Dominik Heinzl, mimo je stále Pedja Stamenkovič, což jsou důležití hráči. Ale v týmu je potřebná energie. Všichni pracují dobře, s přístupem a nasazením můžu být spokojený. Všiml jsem si některých chyb a ty je třeba co nejdříve za každou cenu odstranit, abychom hráli lépe a přesněji.

 

BK REDSTONE Olomoucko startuje také v Alpe Adria Cupu. Není to v této situaci spíše komplikace?

Jsme ve složité situaci, především cestování je trošku problém. Zápasy musíme brát i jako přípravu na domácí soutěž a vytěžit z nich maximum. Pochopitelně chceme uspět, ale hlavní je, abychom díky těmto utkáním přestali dělat chyby, které jsme dosud dělali.

 

Prvním ligovým soupeřem, na kterého v novém angažmá narazíte, bude Opava, poslední finalista. Je to dobrý protivník na úvod?

Dobré by bylo naše vítězství. Ovšem vnímám, že Opava je velmi silný tým, stačí se podívat na tabulku. Má dobrého kouče i hráče. My ale hrajeme doma a musíme udělat všechno, abychom odehráli dobrý zápas. Dělat co nejméně chyb a čekat na svoji šanci.

 

Zpět na aktuality
02. 11. 2022