BK Redstone povede Tihomir Bujan

Novým trenérem BK REDSTONE Olomoucko se stal Tihomir Bujan. Chorvatský kouč se do Kooperativa NBL stěhuje ze Slovenska, kde vedl Handlovou, se kterou se dohodl na předčasném ukončení smlouvy a přichází s cílem zvednout výkony Hanáků.

„Měnit v rozehrané soutěži trenéra není nikdy jednoduché. Nechtěli jsme nic uspěchat, a proto vše chvíli trvalo. Vyplatilo se to, protože přichází zkušený trenér, který má za sebou úspěšné sezony a myslíme si, že jeho práce přinese výsledky, které si přejeme,“ potvrdil příchod Bujana prezident BK REDSTONE Olomoucko Michal Pekárek.
Rodák ze Záhřebu trénuje od roku 1990, v průběhu své kariéry působil především v Chorvatsku. V roce 2005 byl oceněný titulem chorvatský trenér roku. Na konci roku 2018 začal trénovat slovenskou Prievizdu, kterou převzal po špatném rozjezdu sezony a dotáhl tým až do ligového finále. Čtyři sezony působil jako asistent u gruzínské reprezentace. Od roku 2020 byl na pozici šéftrenéra mládeže KK Zadar. V létě se vrátil k mužskému basketbalu, když přijal nabídku trénovat slovenský celek MBK Baník Handlová.
„Hráči v období, kdy jsme trenéra hledali, pracovali dobře, nic nezanedbali. S novým koučem přichází také další impuls do jejich práce, i proto věříme, že naše hra půjde nahoru,“ doufá Pekárek.

Zpět na aktuality
31. 10. 2022