Jeden dobrý poločas basketbalistům na úspěch nestačil

Ani ve svém šestém vystoupení v Kooperativa NBL basketbalisté BK REDSTONE na vítězství nedosáhli, přestože proti Pardubicím vyhráli první čtvrtinu a především do přestávky drželi s favoritem krok. Ve druhém poločase ale na zkušeného a v pohodě hrajícího protivníka nestačili, prohráli 67:84 a musí si na první ligovou výhru ještě počkat.

Pardubice vstoupily do utkání lépe a dostaly se do vedení 4:0, následovala ale povedená série Olomoucka, které otočilo skóre na 9:4 a především v obraně několikrát dokázalo zastavit útoky Východočechů. Oba soupeři se pak několikrát vystřídali ve vedení, poslední slovo měl kapitán BK REDSTONE Feštr. Po faulu Švrdlíka měl k dispozici tři trestné hody a protože všechny proměnil, vedli domácí 20:18.

Rozdíl mezi soupeři byl minimální až do 15. minuty, ve které na sebe výrazně upozornil pardubický Šafarčík. Sedmi body v řadě zajistil svému týmu vedení 31:24 a domácí se snažili další nápor zastavit oddechovým časem. Pauza zabrala a celek BK REDSTONE se několikrát dostal na rozdíl tří bodů. Nevládl ale koncovku poločasu. Po dvou ztrátách Pardubice navýšily své vedení na 45:37 po dvaceti minutách.

Skóre druhého poločasu sice otevřel trojkou Moten, hosté však přesto působili především v útoku kompaktněji a to se začalo rychle projevovat v průběžném výsledku. Pardubice docela nenápadně navyšovaly své vedení, když si uměly pomoci střelbou z dálky a ve 29. minutě už po trestném hodu Vyorala vedly o dvacet bodů (70:50) a do poslední desetiminutovky vstupovaly za stavu 73:54.

S vědomím bezpečného náskoku hosté v závěru preferovali hru na dlouhé útoky a nepustili Olomoucko zpět do zápasu. Jejich pivoti se sice dostali do problémů s fauly, to ale jejich vysoké vítězství ohrozit nemohlo.

Dino Repeša – BK KVIS Pardubice:

Nebylo to tak jednoduché utkání, jak naznačuje konečný výsledek. Především při bránění klíčových hráčů soupeře jsme ale podali dobrý výkon, který byl plný energie. Začátek nebyl takový, jak bychom si přáli, ale ve druhém poločase už to bylo dobré hlavně v defenzivě. Ten tlak na míč se mi líbil. Škoda, že jsme prohráli na doskoku, v tom se musíme zlepšit. Ale výhru bereme, Olomoucko má potenciál a půjde nahoru.

Kamil Švrdlík – BK KVIS Pardubice:

Jsme rádi za výhru, protože Olomoucko po výhře v Chorvatsku cítilo šanci. Na začátku jsme zbytečně ztráceli míče, postupně se hra lepšila. Když se nám podařilo získat náskok dvaceti bodů, už to bylo v pohodě. Nikdy na půdě soupeře nechcete do vyrovnané koncovky, jsme rádi, že se to tentokrát povedlo.

Michal Pekárek – BK REDSTONE Olomoucko:

Určité věci v naší hře se zlepšují. Tentokrát jsme prohráli špatnou střelbou. Nedokázali jsme si pomoci chytrými fauly, soupeři musíme pogratulovat. Chceme řešit problém na rozehrávce, protože Lukáš Feštr nemůže tým táhnout sám. Kluci nic neodflákli, věříme, že se to zlepší.  I po příchodu nového trenéra, který přijde příští týden.

Filip Halada – BK REDSTONE O

Zpět na aktuality
29. 10. 2022