Basketbalisty posílí Tkadlec, novou smlouvu podepsal Kněževič

Další dvě okénka v kádru na příští ročník Kooperativa NBL zaplnilo vedení BK REDSTONE Olomoucko. Z Pardubic na Hanou přestupuje Tomáš Tkadlec, v týmu zůstává Sreten Kněževič.

Srbský pivot patřil v minulé sezoně mezi nejvytíženější hráče Olomoucka s průměrem necelých osmadvaceti minut na zápas. V osmi duelech získal double – double a v sestavě, která končila sezonu, byl čtvrtým nejlepším střelcem.

„Jsem rádi, že Sreten zůstává, protože je to pro nás nesmírně důležitý. V minulém soutěžním ročníku byl třetím nejlepším doskakujícím hráčem celé Kooperativy NBL,“ potvrdil setrvání Kněževiče sportovní manažer BK REDSTONE Olomoucko Michal Pekárek. „Jednání o nové smlouvě nebylo složité. Obě strany měly zájem, aby vše dobře dopadlo,“ dodal.

Nováčkem v týmu je Tomáš Tkadlec, který může nastupovat na křídle i rozehrávce. V minulé sezoně odehrál za Pardubice devatenáct zápasů, větší prostor dostal v první lize, kde byl osmým nejlepším střelcem soutěže a dával v průměru přes devatenáct bodů. „Ve třiadvaceti letech je to stále mladý hráč, v poslední sezoně ale ukázal, že jde výkonnostně nahoru a věříme, že to potvrdí také v našem klubu,“ přeje si Pekárek.

Zpět na aktuality
14. 07. 2022