Nové tváře BK REDSTONE: bojovník pod koš a americký střelec

Jako přesně ořezané puzzle se skládá sestava BK REDSTONE Olomoucko na příští sezonu. Do nového kádru přesně zapadají další dvě posily. Z Ostravy vedení klubu získalo silného pivota Dominika Heizla, o přísun potřebných bodů se bude na křídle starat Američan Devin Cooper, který poslední dvě sezony strávil ve Švýcarsku.

„Snažíme se přivést hráče, kteří nám pomůžou k tomu, aby se tým oproti minulé sezoně v tabulce posunul nahoru. Jdeme krok za krokem, do začátku přípravy budeme kompletní. Zatím ještě máme chvilku času, uvidíme, jestli ještě nějaký hráč nepřijde,“ uvedl sportovní manažer Olomoucka Michal Pekárek.

Heinzl v předchozím ročníku Kooperativa NBL odehrál v sestavě Nové huti Ostrava dvaatřicet zápasů, v průměru hrál necelých osmnáct minut a zaznamenal téměř devět bodů a pět doskoků.

„Je to bojovník a dříč. V našem klubu bude chtít ukázat, že si zaslouží ještě větší prostor. Pro soupeře je nepříjemný na obou polovinách palubovky, rve se o každý míč a svým nasazením umí strhnout i ostatní,“ představuje nového pivota generální manažer klubu Libor Špunda.

Pětadvacetiletý rodák z Charlotte v Severní Karolíně Cooper odehrál v zámoří pět sezon v univerzitní soutěži a zamířil do Evropy. První rok strávil v Boncourtu a také ve druhé sezoně nastupoval ve švýcarské lize v sestavě bazilejského Starwingsu.

„Hlavně ve druhém roce svého evropského působení ukázal, že se výborný střelec a v průměru dával dvacet bodů. K tomu přidával i důležité asistence. Věříme, že jsme se trefili a přichází basketbalista, který bude v Kooperativa NBL vidět,“ doufá Špunda.

 

Zpět na aktuality
14. 07. 2022