Statečný boj v Děčíně hráčům BK REDSTONE úspěch nepřinesl

Další dramatické střetnutí proti Děčínu odehráli basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko ve čtvrtém kole nadstavbové části Kooperativa NBL. Na vítězství to ani tentokrát nestačilo. Na severu Čech prohráli 84:92, přestože ještě tři minuty před koncem ztráceli jen čtyři body.

Válečníky poslal hned na začátku utkání šesti body Pomikálek, větší ztrátu ale hráči Olomoucka nepřipustili a po čtyřech minutách Kněževičem srovnali na 8:8. O dvě minuty později po koši Sehnala dokonce poprvé vedli, a přestože domácí dokázali odpovědět, drželi bodově s favoritem krok. V závěru čtvrtiny měli Hanáci dokonce k dispozici poslední střelu, periodu však těsně prohráli 20:21, protože trojka Halady padla až po čase.

(26:20). Také na tento úder ovšem celek BK REDSONE dokázal odpovědět a rychle se vrátil do kontaktu a po střele Tomsicka i do vedení 27:26. Od 15. minuty byli o kousek lepší domácí, kteří přitlačili v obraně i útoku a díky tomu se propracovali k příznivému výsledku 46:41 po dvaceti minutách.

Olomoucku nevyšel ani začátek druhého poločasu. Po přihrávkách Šišky domácí proměnili dvě trojky a hosté brali za stavu 44:54 oddechový čas. Zásluhou zvýšené aktivity Tomsicka sice BK REDSTONE stáhl manko na dva body, děčínští basketbalisté se i tak ve vedení udrželi. Do poslední desetiminutovky hostující mužstvo vstupovalo za nepříznivého stavu 65:71.

V závěrečné části Olomoucku pomohla nesportovní chyba Svobody, po které hosté snížili na 70:72 a měli dokonce šanci skóre otočit. Střela Tomsicka ale skončila na obroučce a když se zpod koše několikrát po sobě neprosadil Kněževič, nabrali rychle ztrátu devíti bodů. Z té sice ještě pět bodů umazali, v závěrečných minutách ale nenašli potřebný recept na chytrou hru soupeře.

Zpět na aktuality
16. 02. 2022