Náročný test se soupeřem z nejvyšší polské soutěže

S kvalitním týmem z Gliwic odehráli přípravné utkání basketbalisté BK Redstone Olomoucko na půdě polského soupeře. Na hanácké sestavě bylo patrné, že ještě není dostatečně sehraná, tomu odpovídalo konečné skóre 93:68 pro domácí GTK.

Gliwice poprvé nastoupili v kompletní sestavě. Hráči Roberta Witky začali s nadšením a hráli extrémně rychle a ujali se vedení 18: 6. Trenér Olomoucka Robert Skibniewski si vzal oddechový čas, který na chvíli pomohl. Jeho hráči začali manko stahovat a v průběhu druhé čtvrtiny po střele Feštra se dostali až na rozdíl tří bodů – 29:32. Gliwice reagovaly prostřídáním sestavy, zvýšily tempo a vzaly si zpět dvouciferný náskok. V poločase Hanáci prohrávali 33:48.
Také po přestávce byl polský protivník lepší a své vedení postupně dokázal zvýšit na téměř třicetibodový rozdíl. Olomoucko nakonec mělo ve svém středu pouze dva dvouciferné střelce, tomu odpovídal konečný výsledek. Dařilo se především Andreji Haladovi, který zaznamenal šestnáct bodů a proměnil čtyři trojkové pokusy.

GTK Gliwice - BK Olomouc 93:68 (26:19, 22:14, 24:18, 21:17)

Body BK Redstone Olomoucko: Halada 16, Wiggins 11, Feštr 9, Adam Klepač 8, Rytíř 7, Erik Klepač, Štěpán 5, Vučkovič 4, Vašát 1.