Olomoucko bojovalo, na Nymburk to bylo málo

Třetí utkání čtvrtfinálové série v Kooperativa NBL mezi BK REDSTONE Olomoucko a Nymburkem domácí v Čajkaréně prohráli 70:102, když už do poločasu nabrali ztrátu jednadvaceti bodů. V sérii na čtyři výhry prohrávají 0:3 na zápasy.

Hostující favorit se podle předpokladů dostal hned na začátku do vedení, Olomoucko ale dokázalo odpovědět a na konci 7. minuty vyrovnalo na 8:8 po nájezdu Feštra. V závěru čtvrtiny přesto Nymburk odskočil na 19:13, když proměnil dvě trojky v řadě.

Na konci 11. minuty už hosté měli na své straně náskok devíti bodů po tříbodové akci Mathona. O chvíli později trefil střelu z dálky Bohačík, k němu se přidal Sehnal a domácí rázem prohrávali 17:32 a brali oddechový čas. Nymburk v jednom okamžiku vedl o devatenáct bodů, hráči BK REDSTONE však dokázali snížit na 29:38, pak ale polabský celek zabral a v poločase vedl při stavu 59:38 o jednadvacet bodů.

Po třech minutách druhého poločasu už Olomoucko prohrávalo 40:68, rychle ale snížili na 50:70. Ve 26. minutě dokonce na chvíli stáhlo rozdíl pod dvacet bodů, po dalším hostujícím náporu ale Nymburk svůj náskok natáhl na 80:53 a kontroloval průběh zápasu. Deset minut před koncem domácí prohrávali 57:82 a navíc museli dohrávat bez Klepače, kterého spoluhráči museli po jednom ze soubojů odnést z palubovky.

V poslední čtvrtině se domácí snažili nedostat stovku, ani to se nepodařilo. V polovině předposlední minuty se trefil z dálky Novák a stanovil konečný výsledek, který Nymburku přinesl postupový mečbol.

Zpět na aktuality
22. 04. 2024